Πραγματοποιείται απόψε στον αύλειο χώρο του Καθεδρικού Ναού Αγίου Θεοδώρου (μπροστά από την Μητρόπολη Πάφου), η εκδήλωση για τα 100 χρόνια Μικρασιατικής Μνήμης.
Στην εκδήλωση, κύριοι ομιλητές θα είναι ο Μητροπολίτης Πάφου Γεώργιος, ο διευθυντής του κυπριακού κέντρου μελετών Χρήστος Ιάκωβου και ο ιστορικός -ερευνητής Δημήτρης Ταλαδιώρος.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/09/εκδηλωση.jpg)
Θα ψαλούν επίκαιροι ύμνοι από τη βυζαντινή χορωδία της Ιεράς Μητροπόλεως Πάφου.