Παραδόθηκε χτες Τρίτη, η οικονομική στήριξη ύψους €1500 που προέκυψε από τα έσοδα του παιδικού αγώνα δρόμου που διοργανώθηκε στο πλαίσιο του Διεθνούς Μαραθωνίου στον Παγκύπριο Σύνδεσμο για Άτομα με Αυτισμό – Κέντρο Παρέμβασης Πάφου.
Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση του Δ. Πάφου, τα έσοδα παραδόθηκαν σε συνάντηση στο Δημοτικό Μέγαρο Πάφου από τον Δήμαρχο Πάφου Φαίδωνα Φαίδωνος και τον κ. Γιώργο Κακουρίδη εκ μέρους των διοργανωτών, με στόχο τη στήριξη του Συνδέσμου για την υλοποίηση των αναγκαίων προγραμμάτων και δράσεων.
Τόσο ο Δήμαρχος όσο και ο κ. Γιώργος Κακουρίδης εξέφρασαν τις ειλικρινείς του ευχαριστίες προς τις οικογένειες και τα μικρά παιδιά που ανταποκρίθηκαν μαζικά και συμμετείχαν με πολύ μεγάλη χαρά στον αγώνα.
Με τη συμμετοχή τους βοήθησαν ενεργά συνανθρώπους μας δημιουργώντας ένα περιβάλλον ενθάρρυνσης και ελπίδας, καταλήγει η ανακοίνωση του Δήμου Πάφου.