Με ανάρτηση του ο υποψήφιος Δήμαρχος Ανατολικής Πάφου Νίκος Παλιός καταγγέλλει την έντονη δυσοσμία σε παραλιακές περιοχές από Βιολογικός Σταθμός Επεξεργασίας Λυμάτων Σ.Α.ΠΑ αναφέροντας χαρακτηριστικά ότι πλήττεται η τουριστική εικόνα της Πάφου!
Αναλυτικά η ανάρτηση
Βιολογικός Σταθμός Επεξεργασίας Λυμάτων Σ.Α.ΠΑ.: προφανώς λόγω κακής λειτουργίας και συντήρησής του, εκπέμπεται έντονη δυσοσμία στις παραλιακές περιοχές Αχέλειας, Γεροσκήπου και Τίμης, συμπεριλαμβανομένου του Αεροδρομίου!
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/379175822_1719782158502677_8212708254313226255_n.jpg)
Πέραν των αρνητικών επιπτώσεων στην ποιότητα ζωής των μόνιμων κατοίκων, πλήττεται και η τουριστική εικόνα της Πάφου!
Το Σ.Α.ΠΑ. & και το Τμήμα Περιβάλλοντος οφείλουν να επιθεωρήσουν άμεσα τη λειτουργία του.