Τελέστηκε σήμερα το πρωί στον Ιερό Ναό Αποστόλου Ανδρέα στην Πόλη Χρυσοχούς το μνημόσυνο του ήρωα επιλοχία Αντώνη Ρωσσίδη, ο οποίος έπεσε εν ώρα εκτέλεσης του καθήκοντος στις 11 Σεπτεμβρίου 2011 κατά τη διάρκεια άσκησης της Εθνικής Φρουράς στο πεδίο βολής Πελαθούσας.
Τον επιμνημόσυνο λόγο εκφώνησε ο Δήμαρχος Πόλεως Χρυσοχούς, κ. Γιώτης Παπαχριστοφή.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/375764282_681568157336535_5102126413436982783_n-1024x682.jpg)
Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο μνημείο του ήρωα, που βρίσκεται στον περίβολο του Ναού του Αποστόλου Ανδρέα.
Αιωνία η μνήμη του.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/375999444_681568580669826_8634928396110702092_n-1024x682.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/376001111_681568614003156_4734056301226015872_n-1024x682.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/376258114_681568277336523_1175493608389232385_n-1024x682.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/376287172_681568597336491_5571099299165479214_n-1024x682.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/376751011_681568417336509_749818336114679210_n-1024x682.jpg)