“Θέλω να δω τ’ άσπρο του κόσμου μέσα απ’ τα μάτια ενός πιτσιρικά να ημερέψω λίγο φως μου”. Μουσική βραδιά – αφιέρωμα στον μεγάλο τραγουδοποιό Θάνο Μικρούτσικο, από τον Μουσικό Όμιλο του Πανεπιστημίου Κύπρου, διοργανώνει ο Σύνδεσμος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Γεροσκήπου Β’ το Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2023 στις 7 το βράδυ στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, με τη στήριξη του Θεατρικού Εργαστηρίου Γεροσκήπου.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/01/8anos.jpg)
Συμμετέχουν οι Αδαμίδου Χρυσάνθη, Αρσαλίδης Μιχάλης, Γιάγκου Άντρη, Ευθυμίου Βασίλης, Παναγή Ραφαήλ, Παύλου Γιάγκος και Χατζηπαντελή Βασίλης. Είσοδος 5 ευρώ το άτομο και παιδιά κάτω των 12 ετών δωρεάν. Στο χώρο θα πωλούνται ποτά και platters. Τα καθαρά έσοδα θα διατεθούν για ενίσχυση αναγκών του σχολείου. Εισιτήρια προπωλούνται – για κρατήσεις 99523719 και 99546749