Στο στόχαστρο επιτήδειου μπήκε για άλλη μία φορά το κατάστημα επιδιόρθωσης και πώλησης γεωτρήσεων και τουρμπινών στη λεωφόρο Μεσόγης στην Πάφο, C.P. Papanikolaou/Mishellis.
Οι κινήσεις του καταγράφηκαν από κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης.
Ο δράστης που υπολογίζεται γύρω στα 50, φαίνεται να φθάνει στην περιοχή με μαύρο σαλούν αυτοκίνητο γύρω στις 05:12 τα ξημερώματα ,να εξέρχεται από το όχημα και κρατώντας φανάρι και φορώντας γάντια να επιθεωρεί τον χώρο, φεύγει και επιστρέφει μία ώρα αργότερα, όπου κλέβει διάφορα αντικείμενα από τον περιβάλλοντα χώρο.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/12/319493348_2429990890472442_1878975737225921562_n.jpg)
Επειδή άρχισε να χαράζει αντιλήφθηκε στις κάμερες ασφαλείας και έβαλε τα χέρια του μπροστά από το πρόσωπο του.
Η ιδιοκτήτρια του καταστήματος μιλώντας στον Taxidromos24, ανέφερε ότι στην περιοχή γίνονται πολλές διαρρήξεις και κλοπές για αυτό και μόλις στις 7 Δεκεμβρίου τοποθέτησε κάμερες ασφαλείας.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/12/319785002_1537713966705016_7624796731475964663_n.jpg)
Έγινε καταγγελία στην Αστυνομία και αφού γίνει επεξεργασία του βίντεο από κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης θα επιχειρηθεί να εντοπιστεί ο δράστης.