Μεγαλή συντονισμένη επιχείρηση διενεργήθηκε το βράδυ της Τετάρτης, 16/11, στο Δήμο Γεροσκήπου, στην Πάφο για πάταξη της παράνομης μετανάστευσης.
Μέλη από την Υπηρεσία Αλλοδαπών και Μετανάστευσης από το Αρχήγειο Αστυνομίας και όλες τις πόλεις έφθασαν στην περιοχή και έκαναν «ντου» σε συνολικά δέκα επτά (17) υποστατικά.
Κάτα την έφοδο εντοπίστηκαν είκοσι ένα (21) αλλοδαποί να διαμένουν παράνομα στο έδαφος της Κυπριακής Δημοκρατίας. Πρόκειται για δέκα (10) άνδρες, εννέα (9)από το Βιετνάμ, έναν (1) από το Καμερούν και έντεκα (11) γυναίκες επίσης από το Βιετνάμ.
Συνελήφθησαν όλοι και τέθηκαν υπό κράτηση σε κρατητήρια αστυνομικών σταθμών παγκύπρια, μέχρι να ενεργοποιηθεί η διαδικασία απέλασης τους.