Στη Βιέννη βρίσκεται η εκπαιδευτικός, συγγραφέας και εισηγήτρια σε θέματα Σχολικού Εκφοβισμού, Δωρίτα Μαρκαντώνη, προκειμένου να συμμετάσχει σε Διεθνές Σεμινάριο σχετικά με τη Ρητορική Μίσους στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης (Hate of Speech on Social Media – Training of the Trainers).
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/11/314663708_1265469340688603_12694375451756969_n-762x1024.jpg)
Το σεμινάριο έχει σκοπό να εκπαιδεύσει τους επιλεγμένους συμμετέχοντες από όλο τον κόσμο γύρω από το φαινόμενο αυτό, το οποίο λαμβάνει πλέον ανησυχητικές διαστάσεις.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/11/315083744_1168510097076723_1269822951788950214_n-1024x737.jpg)
Με την επιστροφή της στην Κύπρο, η κα Μαρκαντώνη θα αναλάβει την εκπαίδευση άλλων ατόμων επί του συγκεκριμένου θέματος, μέσω διαλέξεων, εργαστηρίων και άλλων δράσεων.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/11/315258783_613802337162328_373230780465550701_n-557x1024.jpg)