Σε δυο σπίτια «χτύπησαν» χθες το βράδυ άγνωστοι. Οι διαρρήξεις και οι κλοπές καταγγέλθηκαν αμέσως στην αστυνομία
Σύμφωνα με πληροφορίες του Taxidromos24, 51χρόνη κατήγγειλε ότι κλάπηκαν κοσμήματα αξίας 12 χιλιάδων ευρώ από την οικία της. Μετά από έρευνα της Αστυνομίας διαπιστώθηκε ότι οι δράστες πέτυχαν είσοδο παραβιάζοντας την αλουμινένια πόρτα του υπνοδωματίου.
Μερικές ώρες αργότερα 61χρονος Γερμανός κάτοικος και αυτός της Τσάδας, κατήγγειλε ότι έκαναν φτερά από την οικία ρολόγια άγνωστης αξίας.
Η οικία διαθέτει σύστημα συναγερμού, τον οποίο οι δράστες κατάφεραν να τον απενεργοποιήσουν. Υπάρχει ωστόσο κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης, το οποίο θα τύχει αξιολόγησης από τις Αρχές.
Τις υποθέσεις διερευνά ο Αστυνομικός Σταθμός Στρουμπιού.