Στο 35ο λεπτό η Πάφος μπήκε μπροστά στο σκορ απέναντι στον ΑΠΟΕΛ με γκολ του αρχηγου Ζάιρο.
Ο Χέσταντ έδωσε στον Βαλακάρι που έδωσε έτοιμο γκολ στον Ζάιρο. Αντεπίθεση για σεμινάριο από τους κυανόλευκους οι οποίοι έπιασαν στον ύπνο την άμυνα του ΑΠΟΕΛ.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/08/παφος1.jpg)
ΑΠΟΕΛ και Πάφος εξήλθαν ισόπαλες (1-1) στην πρεμιέρα τους στις εγχώριες διοργανώσεις με τους Ζάιρο και Σούσιτς να είναι οι σκόρερ. H Πάφος στην πρώτη της εκτός έδρας εξόρμηση για φέτος…πήρε τον βαθμό αλλά σε τελική ανάλυση θα πρέπει να είναι σε απογοήτευση