“Μας αρέσει να πρωτοτυπούμε…!”, τόνισε ο πρόεδρος Μιλτιάδης Εξαδάκτυλος
Για άλλη μια φορά, ο Σύνδεσμος Γονέων του ‘Α Δημόσιου Νηπιαγωγείου Πάφου πρωτοτύπησε , αφού στο προαύλιο του εκπαιδευτηρίου στήθηκε ολόκληρη επιχείρηση… διάσωσης των δώρων , των παιδιών τα οποία έκλεψε ο Όλιβ.
Με την συμβολή και βοήθεια… περιπολικού της αστυνομίας , αλλά και της Μίνυς ο Άγιος Βασίλης κυνήγησε τον Όλιβ, πήρε πίσω τα δώρα , μέσα σε παρατεταμένα χειροκροτήματα και στη συνέχεια τα μοίρασε στα μικρά παιδιά, με τα οποία έβγαλε και αναμνηστικές φωτογραφίες…!
Ο πρόεδρος του Συνδέσμου Γονέων Μιλτιάδης Εξαδάκτυλος τόνισε χαρακτηριστικά : “Στο Σύνδεσμο μας, μας αρέσει να πρωτοτυπούμε και μέσα σε αυτά τα πλαίσια δημιουργήσαμε μια πολύ όμορφη γιορταστική εκδήλωση, την οποία απόλαυσαν τα παιδιά του σχολείου μας .
Οι μαθητές μας διδάχθηκαν αφενός ότι πάντα οι καλοί ανταμοίβονται και αφετέρου εμπέδωσαν το αίσθημα ασφάλειας, που δίνει η παρουσία της αστυνομίας.”.