Πλήθος κόσμου αναμένει απόψε τον πρώτο εσπερινό στον Ιερό Ναό Τιμίου Σταύρου στη Σταυροκόννου.
Για πρώτη φορά, οι χριστιανοί θα ακούσουν τον πρώτο εσπερινό ο οποίος θα αρχίσει στις 18:00 το απόγευμα, με αφορμή την αυριανή γιορτή του Τιμίου Σταυρού.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/41DF6CD2-6803-49C8-8BAE-E206010B9D6B-654x1024.jpeg)
Του Πανηγυρικού Εσπερινού θα προστεί ο Μητροπολίτης Πάφου Τυχικος, ενώ για το κοινό θα υπάρχουν δωρεάν λεωφορεία για μεταφορά τους στο Ναό από το Στέλιος Κυριακίδης.
Καλούνται όσοι επιθυμούν να είναι εκεί στις 17:00 το απόγευμα.
Θα ακολουθήσει δεξίωση στο προαύλιο της εκκλησίας.
![](https://pafospress.com/wp-content/uploads/2023/09/372391640_299206009392426_2381114962202329485_n-1024x829.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/09/FB6D1177-DCFA-4B97-8EAE-39F083080090-1024x623.jpeg)