Ολοκληρώθηκε η ανάδειξη του παραδοσιακού πυρήνα της Αργάκας με την ανάπλαση και τον εξωραϊσμός των δρόμων και της παλαιάς βρύσης, όπως ανακοίνωσε η Επαρχιακή Διοίκηση Πάφου.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/E8CB9511-8C28-4E09-A713-6EB897D46DCE.jpeg)
Στόχος, σύμφωνα με την Έπαρχο Πάφου Μαίρη Λάμπρου, είναι η διατήρηση της παράδοσης στην περιοχή της Αργάκας και στις κοινότητες γενικότερα.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/087318AB-8B25-450C-AD18-23A68AEB9C35.jpeg)
Συντονιστής του έργου είναι η Επαρχιακή Διοίκηση Πάφου, έναντι κόστους €636.136 συν Φ.Π.Α. με κρατική δαπάνη και κοινοτική συνεισφορά. Μελετητές είναι οι Λουκαΐδης & Φιλίππου και εργολάβος η εταιρεία Panath Construction LTD, καταλήγει η ανακοίνωση.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/C46AF753-06A0-4697-848C-E310DEEBADCA.jpeg)