Με σύνθημα «Ο αγώνας ενάντια στα ναρκωτικά είναι αγώνας για τη ζωή!», η Δημοτική Ομάδα Πρόληψης Γεροσκήπου απευθύνει μέσα από τις ανοικτές εκδηλώσεις και ενημερωτικές δράσεις της κάλεσμα επικοινωνίας, διαλόγου και συμμετοχής.
Η φωταγώγηση της Βρύση και του οικήματος της Δ.Ο.Π., με πράσινο χρώμα, δίνει το μήνυμα της ελπίδας για το μέλλον και σηματοδοτεί τη φετινή Παγκόσμια Ημέρα κατά των Ναρκωτικών.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/356133686_316000964085249_7070426097669813020_n-1024x768.jpg)
Η 26η Ιουνίου, Παγκόσμια Ημέρα Κατά των Ναρκωτικών, που συμπίπτει με τα 20 χρόνια παρουσίας της Δ.Ο.Π., υποδεικνύει την αποδοχή και τον σεβασμό στην ανθρώπινη ζωή και τη φροντίδα που χρειάζεται ο κάθε ουσιοεξαρτημένος συνάνθρωπός μας, αλλά και κάθε παιδί που παρουσιάζει ανάγκη για διατήρηση υγείας, ευεξίας και ευημερίας.
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/355663452_316001134085232_6413985779166151561_n-1024x768.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/355855575_316001010751911_3932606697755247908_n-1024x768.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2023/06/355667457_316001080751904_4122782083096712167_n-1024x768.jpg)