Μερικούς μήνες από τη λειτουργία του το κέντρο κοινωνικής μέριμνας Πάφου «Ζέτα Αιμιλιανιδου» και εξυπηρετεί τετρακόσιους πολίτες. Ενόψει των Χριστουγέννων ο Δήμαρχος πραγματοποίησε επίσκεψη.
Ο Δήμαρχος Φαίδωνας Φαίδωνος έγραψε στο διαδίκτυο «το κέντρο κοινωνικής μέριμνας Πάφου «Ζέτα Αιμιλιανιδου» εξελίσσεται σε κάτι σπουδαίο για την πόλη μας . Εξυπηρετεί πάνω από 400 μικρούς και μεγάλους συμπολίτες μας ! Η Πάφος της κοινωνικής πρόνοιας!»
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/12/320852615_569171715053020_5092358000307169874_n-1-1024x478.jpg)
![](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2022/12/319838166_1773709699677116_1123388768699068368_n-1024x479.jpg)
O Δήμος Πάφου εις μνήμη της αείμνηστης Υπουργού Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων Ζέτας Αιμιλιανίδου, έδωσε το όνομα της στο Πολυδύναμο Κέντρο του Δήμου Πάφου που αποπερατώθηκε και λειτούργησε πρόσφατα.